Inici › Àmbit Sectorial Medi Ambient

Àmbit Sectorial Medi Ambient

El seu principal objectiu és analitzar i detectar les diferents necessitats que tenen els departaments de Medi Ambient als diferents ajuntaments catalans.

 

 

    REPRESENTANTS
NOM COMISSIÓ CREACIÓ TITULARS   SUPLENTS
Comitè de Seguiment del Programa de Desenvolupament Rural (PDR - FEADER)   Roger Genescà i Campí            
Grup de treball Comitè de Seguiment del Programa de Desenvolupament Rural (PDR - FEADER)   Roger Genescà i Campí            
Comissió de Coordinació Cartogràfica de Catalunya   Pol Pagès Francesc Busom Josep Antoni Iglesias        
Comissió de Desembassament Foix   Xavier Ramos Xavier Lluch          
Comissió de Desembassament la Muga   Alfons Vila Àlex Hernández          
Comissió de Desembassament Riudecanyes   Josep Mª Cruset Joan Josep García          
Comissió de Desembassament Ter i Llobregat   Antoni Subirà Josep Casasayas          
Comissió de Seguiment de la Qualitat de les Platges   Antoni Subirà            
Comissió Permanent del Consell de Protecció de la Natura   Joaquim Sangrà            
Comissió Territorial d’Urbanisme de l’Alt Pirineu   Jesús Fierro Joan Ubach Antoni Flores   Josep Castells  Anna Panisello Ramon Moliner
Comissió Territorial d'Urbanisme de Barcelona   Marc Candela Xavier Fonollosa Pere Pons  Judith Gifreu Francesc Olivella Neus Marrodan Francesc Colomés
Comissió Territorial d'Urbanisme de Catalunya   Joaquim Calatayud Josep Salom Meritxell Roigé César Ruiz-Canela Jesús Fierro Enric Mir Àlex Moga
  Joan Ubach Vicenç Personat Carles Gibert Joan Figueres Pere Pons  Lluís Puig  Carles Luz
            Àngel Xifré David Font
Comissió Territorial d'Urbanisme de Girona   Robert Vilà Lluís Freixes Josep Alcalà Gerard Carreras Xavier Cima Josep Maria Cervera Marta Felip
Comissió Territorial d'Urbanisme de la Catalunya Central   Jordi Pont David Font Lluís Verdaguer Carolina Castillo Albert Clusella Antoni Pérez Josep Salom
Comissió Territorial d'Urbanisme de la Val d'Aran   Àlex Moga Jordi Artigas     Joan Pau Perdices    
Comissió Territorial d'Urbanisme de Lleida   Joan Talarn David Masot Enric Mir Josep Petit Jaume Montfort Eloi Bergós Jaume Setó
Comissió Territorial d'Urbanisme de Terres de l'Ebre   Meritxell Roigé Joan Piñol  Josep Raventós Lluís Soler Carles Luz Marina Rojals Adam Tomàs
Comissió Territorial d'Urbanisme del Camp de Tarragona   David Rovira Sergi Ciurana  Marc Arza Jaume Borrat Xavier Rius Anna Aragonès  Joan Plana
Comitè d'Experts per a la reforma de les polítiques d'ordenació territorial i d'urbanisme a Catalunya Confirmar Pere Pons            
Comitè Estratègic del Pacte per la Renovació Urbana   Joaquim Sangrà            
Comitè Estratègic Programa ECOWASTE4FOOD   Montserrat Carreras            
Comitè Executiu de Ports de la Generalitat   Josep Maria Cervera       Lluís Puig     
Consell Assessor de l'Institut per al Desenvolupament de les Comarques de l'Ebre   Xavier Vela Joan Pere Gómez     Josep Roncero Jesús Benaiges  
Consell d'Administració de l'ACA   Josep Triadó       Francesc Canalias    
Consell d'Administració del Servei Meteorològic de Catalunya Pendent Fermí Santamaria            
Consell de Direcció de l'Agència de Residus de Catalunya   Montserrat Carreras            
Consell de la Mobilitat   Josep Alcalà Quiñones Antoni Subirà Joaquim Ferriol    Moisès Torres Neus Marrodan Olga Sánchez
Consell de la Xarxa d'Abastament Ter-Llobregat   Josep Triadó Josep Casasayas     Xavier Fonollosa Antoni Subirà  
Consell Econòmic i Social de les Terres de l'Ebre   Joaquim Ferràs Gil Martí          
Consell General de Muntanya   Miquel Sala Muntada            
Consell per a la prevenció i la gestió de residus a Catalunya   Francesc Canalias            
Comitè d’Acreditació d’entitats de Prevenció de la Contaminació Acústica (EPCA)   Jordi Tordera       Joan Trapé    
Consell per a l'Ús Sostenible de l'Aigua (CUSA)   Francesc Canalias Josep Triadó     Marc Prat Arrey Albert Guilera Planas  
Consell Rector de l'Institut Cartogràfic i Geològic de Catalunya   Xavier Forcadell            
Consell Rector de l'Observatori del Paisatge   Pol Pagès            
Grup de Treball del Pla Territorial Parcial del Penedès   Eva Maria Serramià Xavier Boquete  Joan Giribert  Pere Pons      
GT marxes i curses per la muntanya i altres activitats recreatives en espais forestals   Elies Ramil            
Ple del Consell de Protecció de la Natura   Joaquim Sangrà            
Taula de qualitat de l’aire a la conurbació de Barcelona   Laura Soto             
Comissió d'Avaluació i Seguiment aplicació Llei 20/2009 de prevenció i control ambiental de les activitats Confirmar Jordi Tordera Àlex TArroja          
Comissió de prevenció de la contaminació lluminosa Confirmar Joaquim Sangrà            
Comissió de seguiment del conveni ARSPCC per la recollida del paper i cartró   Francesc Canalias            
Comissió de seguiment del conveni de residus de piles i acumuladors   Jordi Baucells       Laia Sala    
Comissió de seguiment del conveni entre l'ARC-SIG de RAEE   Joan Prat            
Comissió de Comunicació i Seguiment Conveni ECOEMBES i ECOVIDRIO   Joaquim Sangrà Francesc Canalias          
Taula de qualitat de l’aire a la conurbació de Barcelona   Laura Soto             
Taula de Treball del PDU de les instal·lacions ramaderes   Vacant            
Consell per a la prevenció i la gestió de residus a Catalunya    Francesc Canalias            
Junta de govern dels fons de gestió de residus   Francesc Canalias       Joan Prat    
Mesa estratègica de senyalització viària de Catalunya   Fermí Santamaria            
Ple del Consell del Taxi   Vacant            
Comissió de Seguiment del PSARU   Francesc Canalias            
Consell Assessor del Pla Territorial Metropolità   Pere Pons            
Consell Territorial de la Mobilitat de l'ATM de l'Àrea de Girona   Joan Figueras i Pomés